WhatsApp Icon
SMM02040C8060FB300

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SMM02040C8060FB300
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES 806 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11155
Листови со податоци онлајн
SMM02040C8060FB300 PDF
 • серија:SMM0204
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:806 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:MELF, 0204
 • добавувач уред пакет:Mini MELF
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1ETTP6731B10

RN73R1ETTP6731B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.73K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 721.500

RN731JTTD13R0D50

RN731JTTD13R0D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RN73H2ATTD2491F10

RN73H2ATTD2491F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.49K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 581.023

ERJ-H2RF2940X

ERJ-H2RF2940X

Panasonic

RES 294 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.469.812

RT0603CRE0712R7L

RT0603CRE0712R7L

Yageo

RES SMD 12.7OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 2.059.308

ERJ-2RHD3920X

ERJ-2RHD3920X

Panasonic

RES 392 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

MCU08050C3300FP500

MCU08050C3300FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 330 OHM 1% 1/5W 0805

На залиха: 2.259.887

RN73R1ETTP8161F25

RN73R1ETTP8161F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 8.16K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 1.508.295

RN73H2BTTD7500D50

RN73H2BTTD7500D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 750 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

CSRN2512JTR400

CSRN2512JTR400

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.4 OHM 5% 2W 2512

На залиха: 1.058.201

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв