WhatsApp Icon
RN73H2ATTD1271D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2ATTD1271D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.27K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14486
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.27 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CPF0402B6K49E1

CPF0402B6K49E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 153.846

SR731JTTD3R48F

SR731JTTD3R48F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.346.801

RN73C1J42K2BTG

RN73C1J42K2BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 102.593

RN73H2ETTD3882D50

RN73H2ETTD3882D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 38.8K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RN73H2ATTD15R2F50

RN73H2ATTD15R2F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.2 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

RN10B2402CT5-25

RN10B2402CT5-25

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 2.857.142

RN73R1JTTD2460A25

RN73R1JTTD2460A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 246 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

RNCF0805DTC2R55

RNCF0805DTC2R55

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.55 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

RMCF2010FT953K

RMCF2010FT953K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 953K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 333.333

LTR18EZPF2430

LTR18EZPF2430

ROHM Semiconductor

RES SMD 243 OHM 3/4W 1206 WIDE

На залиха: 555.555

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв