WhatsApp Icon
RN12F2943CT5-50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN12F2943CT5-50
Производителот
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Опис
RES SMD 294K OHM 1% 1/8W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12681
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:294 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2BTTD2260A25

RN73H2BTTD2260A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 329.218

CRCW08051M33FKEBC

CRCW08051M33FKEBC

Vishay / Dale

RES 1.33M OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

RN73H2ETTD3241D25

RN73H2ETTD3241D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.24K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RN73H1JTTD2643D100

RN73H1JTTD2643D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 264K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

SM4124JT18L0

SM4124JT18L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.018 OHM 5% 2W 4124

На залиха: 193.723

RC2010FK-0714RL

RC2010FK-0714RL

Yageo

RES SMD 14 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.673.796

RT1206CRD07360RL

RT1206CRD07360RL

Yageo

RES SMD 360 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 1.161.980

RN73H2ETTD2673D100

RN73H2ETTD2673D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 267K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 484.848

PLT1206Z1452LBTS

PLT1206Z1452LBTS

Vishay

RES SMD 14.5KOHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 19.253

RN73C2A7K87BTD

RN73C2A7K87BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 7.87 KOHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 417.292

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв