WhatsApp Icon
CRGH0603F27K

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGH0603F27K
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 27 KOHM 1% 1/5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15929
Листови со податоци онлајн
CRGH0603F27K PDF
 • серија:CRGH, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:27 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.2W, 1/5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CSR0603JK51L0

CSR0603JK51L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.051 OHM 5% 1/8W 0603

На залиха: 1.562.500

RMCS1206FT255R

RMCS1206FT255R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 255 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 6.393.861

CRCW04028R66FNED

CRCW04028R66FNED

Vishay / Dale

RES SMD 8.66 OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 15.267.175

CRCW12066M20JNEAC

CRCW12066M20JNEAC

Vishay / Dale

RES 6.2M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 13.793.103

RT1210BRD0793K1L

RT1210BRD0793K1L

Yageo

RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 471.720

WK73R2JTTE1272F

WK73R2JTTE1272F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.7K OHM 1% 1W 1812

На залиха: 1.159.420

RN73R1JTTD1803F50

RN73R1JTTD1803F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 180K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

AA2010JK-071M3L

AA2010JK-071M3L

Yageo

RES SMD 1.3M OHM 5% 3/4W 2010

На залиха: 1.390.240

PHT0805Y1001BGT

PHT0805Y1001BGT

Vishay / Sfernice

RES SMD 1K OHM 0.1% 0.06W 0805

На залиха: 10.396

WSL2010R0700FEA18

WSL2010R0700FEA18

Vishay / Dale

RES 0.07 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 104.166

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв