WhatsApp Icon
RN73H1JTTD1062A10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1062A10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 10.6K OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17203
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:10.6 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCF0402DTE43R2

RNCF0402DTE43R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 43.2 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 4.821.600

RCP1206W1K00GS3

RCP1206W1K00GS3

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 2% 2.4W 1206

На залиха: 91.794

RT1210DRD07549RL

RT1210DRD07549RL

Yageo

RES SMD 549 OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 717.257

CRT1206-BY-4640ELF

CRT1206-BY-4640ELF

J.W. Miller / Bourns

RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 380.242

TNPW121082R0BEEN

TNPW121082R0BEEN

Vishay / Dale

RES 82 OHM 0.1% 1/2W 1210

На залиха: 97.302

D55342K07B517ARWS

D55342K07B517ARWS

Vishay / Dale

RES SMD 517 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 6.847

RN73H2ATTD3120C25

RN73H2ATTD3120C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 312 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 518.726

CPF0402B60R4E

CPF0402B60R4E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 528.513

SR73W3ATTE1R65F

SR73W3ATTE1R65F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 264.837

SG73P1JTTD1783F

SG73P1JTTD1783F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 178K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 3.342.245

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв