WhatsApp Icon
HRG3216P-1050-B-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
HRG3216P-1050-B-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 105 OHM 0.1% 1W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15414
Листови со податоци онлајн
HRG3216P-1050-B-T1 PDF
 • серија:HRG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:105 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCF1206BTC20R5

RNCF1206BTC20R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 20.5 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 922.168

SG73P1ETTP51R0F

SG73P1ETTP51R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51 OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 3.478.260

RN73H2BTTD6732B10

RN73H2BTTD6732B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 67.3K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 160.828

RN73H2ATTD2182F25

RN73H2ATTD2182F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

PHP00805H7870BBT1

PHP00805H7870BBT1

Vishay

RES SMD 787 OHM 0.1% 5/8W 0805

На залиха: 101.229

CRCW12104R75FKTA

CRCW12104R75FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 4.75 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.019.783

RCL040637K4FKEA

RCL040637K4FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 37.4K OHM 1/4W 0604 WIDE

На залиха: 3.070.310

RN73R2BTTD2611F25

RN73R2BTTD2611F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.61K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 565.610

AC2512FK-075K76L

AC2512FK-075K76L

Yageo

RES SMD 5.76K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 669.299

TNPW12061M00BEEN

TNPW12061M00BEEN

Vishay / Dale

RES 1M OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 42.016

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв