WhatsApp Icon
RN73R2ETTD7061F25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD7061F25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16187
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.06 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG2012P-2210-W-T5

RG2012P-2210-W-T5

Susumu

RES SMD 221 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 550.842

MCU08050C6809FP500

MCU08050C6809FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 68 OHM 1% 1/5W 0805

На залиха: 2.259.887

RN73R2ETTD6120C10

RN73R2ETTD6120C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 254.874

TNPU12062K21BZEN00

TNPU12062K21BZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 37.800

RN73R1JTTD1471D10

RN73R1JTTD1471D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.47K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 802.568

RN73R2BTTD2713C50

RN73R2BTTD2713C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 271K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 744.047

RNCF1206DTE1M10

RNCF1206DTE1M10

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.1M OHM 0.5% 1/8W 1206

На залиха: 2.539.360

RN73H2BTTD2610C10

RN73H2BTTD2610C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 370.370

RN73H2BTTD7060D10

RN73H2BTTD7060D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 706 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 542.740

ERJ-P03F8203V

ERJ-P03F8203V

Panasonic

RES SMD 820 KOHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 2.424.242

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв