WhatsApp Icon
RN73R2ETTD85R6C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R2ETTD85R6C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14919
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:85.6 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MCU08050D6809BP100

MCU08050D6809BP100

Vishay / Beyschlag

RES 68 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 339.040

RCP2512W1K00JWB

RCP2512W1K00JWB

Vishay / Dale

RES SMD 1K OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 19.117

RN731JTTD3001D50

RN731JTTD3001D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3K OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.289.989

AC1210FR-07205RL

AC1210FR-07205RL

Yageo

RES SMD 205 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.673.080

Y14730R01300B9R

Y14730R01300B9R

VPG Foil

RES 0.013 OHM 0.1% 2W 3637

На залиха: 8.797

RT0805BRE0778R7L

RT0805BRE0778R7L

Yageo

RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 968.241

RN73R2ETTD62R0B50

RN73R2ETTD62R0B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 276.426

SG73S2BTTD73R2F

SG73S2BTTD73R2F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 73.2 OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 1.731.002

RG2012V-151-W-T5

RG2012V-151-W-T5

Susumu

RES SMD 150 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 71.284

RN73R1ETTP2642F50

RN73R1ETTP2642F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.4K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 887.232

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв