WhatsApp Icon
RN73H1ETTP59R0D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1ETTP59R0D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 59 OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
18889
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:59 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-U3RD3920V

ERJ-U3RD3920V

Panasonic

RES 392 OHM 0.5% 1/10W 0603 SMD

На залиха: 3.257.328

RT1206DRD076K49L

RT1206DRD076K49L

Yageo

RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

SG73P1JTTD7150D

SG73P1JTTD7150D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 715 OHM 0.5% 1/3W 0603

На залиха: 3.220.611

RC1218FK-071R1L

RC1218FK-071R1L

Yageo

RES SMD 1.1 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 574.778

AT0805CRD0727K4L

AT0805CRD0727K4L

Yageo

RES SMD 27.4KOHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 929.022

ERJ-U1TF80R6U

ERJ-U1TF80R6U

Panasonic

RES 80.6 OHM 1% 1W 2512 SMD

На залиха: 769.526

TNPW0805287RDHEA

TNPW0805287RDHEA

Vishay / Dale

RES 287 OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.851.851

SG733ATTE2R7K

SG733ATTE2R7K

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7 OHM 10% 1W 2512

На залиха: 363.226

TNPW1206237RBYEA

TNPW1206237RBYEA

Vishay / Dale

RES 237 OHM 0.1% 2/5W 1206

На залиха: 300.751

RN73H2ETTD5112F100

RN73H2ETTD5112F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51.1K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв