WhatsApp Icon
ERJ-U3RD8662V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U3RD8662V
Производителот
Panasonic
Опис
RES 86.6K OHM 0.5% 1/10W 0603 SM
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12010
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U3R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:86.6 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1JTTD6041B50

RN73R1JTTD6041B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.04K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

RN73H2ETTD5171C50

RN73H2ETTD5171C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.17K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 415.593

RK73G2ATTD2051D

RK73G2ATTD2051D

KOA Speer Electronics, Inc.

THICKFILM RESISTOR 0805

На залиха: 2.898.550

SR731HTTC4R70F

SR731HTTC4R70F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

RCP2512W91R0JET

RCP2512W91R0JET

Vishay / Dale

RES SMD 91 OHM 5% 3.5W 2512

На залиха: 30.000

CRCW080531K6FKEA

CRCW080531K6FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

TNPW080530R0BETA

TNPW080530R0BETA

Vishay / Dale

RES 30 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 348.092

RC1608J242CS

RC1608J242CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 14.727.540

RCWE102023L7FKEA

RCWE102023L7FKEA

Vishay / Dale

RES 0.0237 OHM 2W 2010 WIDE

На залиха: 549.450

AT1206CRD0768RL

AT1206CRD0768RL

Yageo

RES SMD 68 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 726.585

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв