WhatsApp Icon
RNCF0805BKT66K5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RNCF0805BKT66K5
Производителот
Stackpole Electronics, Inc.
Опис
RES 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12478
Листови со податоци онлајн
RNCF0805BKT66K5 PDF
 • серија:RNCF
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:66.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RS73F1JTTD2672C

RS73F1JTTD2672C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 664.761

RN73R2ATTD4020A10

RN73R2ATTD4020A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 402 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 184.631

ERJ-PB6D5623V

ERJ-PB6D5623V

Panasonic

RES SMD 562K OHM 0.5% 1/4W 0805

На залиха: 255.754

ERJ-14YJ751U

ERJ-14YJ751U

Panasonic

RES SMD 750 OHM 5% 1/2W 1210

На залиха: 392.156

ERA-14EB513U

ERA-14EB513U

Panasonic

RES SMD 51K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 92.436

D55342K07B2H40RWSV

D55342K07B2H40RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 2.4K OHM 2% 1/4W 1206

На залиха: 6.847

CPF1206B69R8E1

CPF1206B69R8E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 363.464

RT2512BKE071K69L

RT2512BKE071K69L

Yageo

RES SMD 1.69K OHM 0.1% 3/4W 2512

На залиха: 151.630

RT0805FRD075K36L

RT0805FRD075K36L

Yageo

RES SMD 5.36K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 3.865.481

RG2012N-59R0-D-T5

RG2012N-59R0-D-T5

Susumu

RES SMD 59 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 601.720

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв