WhatsApp Icon
CRCW060324R9FKTB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW060324R9FKTB
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12973
Листови со податоци онлајн
CRCW060324R9FKTB PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:24.9 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-U06F7871V

ERJ-U06F7871V

Panasonic

RES 7.87K OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

RN73H2ATTD5830F50

RN73H2ATTD5830F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 583 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

MMA02040D2151BB300

MMA02040D2151BB300

Vishay / Beyschlag

RES 2.15KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 717.566

CRCW120697R6FKEAHP

CRCW120697R6FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 97.6 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

SR732ATTD100G

SR732ATTD100G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 1.346.801

CRCW25121M60FKEG

CRCW25121M60FKEG

Vishay / Dale

RES SMD 1.6M OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.007.628

RMCF1210FT82R5

RMCF1210FT82R5

Stackpole Electronics, Inc.

RES 82.5 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 5.268.703

RG1005P-1740-D-T10

RG1005P-1740-D-T10

Susumu

RES SMD 174 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 7.342.143

RN73H1JTTD2262D50

RN73H1JTTD2262D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22.6K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RN73H2ATTD3122B25

RN73H2ATTD3122B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 31.2K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв