WhatsApp Icon
RT2010BKD0712RL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT2010BKD0712RL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15565
Листови со податоци онлајн
RT2010BKD0712RL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RS73F2BTTD6651D

RS73F2BTTD6651D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.65K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

RK73H2ARTTD1652D

RK73H2ARTTD1652D

KOA Speer Electronics, Inc.

ANTI SULFURATION PRECISION CHIP

На залиха: 2.319.109

RN73H1JTTD8352D25

RN73H1JTTD8352D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 83.5K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

WK73R2BTTD1402F

WK73R2BTTD1402F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 14K OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 2.070.393

RL1206FR-7W0R036L

RL1206FR-7W0R036L

Yageo

RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 659.543

MCT06030C1470FP500

MCT06030C1470FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 147 OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

RN731JTTD1582A05

RN731JTTD1582A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 15.8K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 187.969

PCR1206-10MJ1

PCR1206-10MJ1

Riedon

RES SMD 10M OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 2.520.161

AC0201FR-0757R6L

AC0201FR-0757R6L

Yageo

RES SMD 57.6 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 13.368.983

ERJ-P6WF4873V

ERJ-P6WF4873V

Panasonic

RES SMD 487K OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 1.219.958

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв