WhatsApp Icon
Y162749R9000B9W

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
Y162749R9000B9W
Производителот
VPG Foil
Опис
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/2W 2010
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12792
Листови со податоци онлајн
Y162749R9000B9W PDF
 • серија:VSMP
 • пакет:Tray
 • статус на дел:Active
 • отпор:49.9 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Metal Foil
 • карактеристики:Moisture Resistant, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±0.2ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:2010 (5025 Metric)
 • добавувач уред пакет:2010
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
 • висина - седење (макс):0.025" (0.64mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RCS04025K62FKED

RCS04025K62FKED

Vishay / Dale

RES SMD 5.62K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 833.333

HV73V2ATTD206J

HV73V2ATTD206J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20M OHM 5% 1/4W 0805

На залиха: 1.073.537

SMM02040C2008FB300

SMM02040C2008FB300

Vishay / Beyschlag

RES 2 OHM 1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 263.157

ERA-2VEB2050X

ERA-2VEB2050X

Panasonic

RES 205 OHM 0.1% 1/10W 0402

На залиха: 936.329

RN73H2BTTD60R4C50

RN73H2BTTD60R4C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 60.4 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 595.415

RN73R2ATTD3651B25

RN73R2ATTD3651B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

CRCW1206215RFKEAHP

CRCW1206215RFKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 215 OHM 1% 3/4W 1206

На залиха: 1.837.897

RN73H2ATTD11R4F50

RN73H2ATTD11R4F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.4 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

RN73H2BTTD1802B05

RN73H2BTTD1802B05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 158.290

RC0201FR-076R8L

RC0201FR-076R8L

Yageo

RES SMD 6.8 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв