WhatsApp Icon
RT0805DRE072K4L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805DRE072K4L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13243
Листови со податоци онлајн
RT0805DRE072K4L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
M55342K01B121ERT5V

M55342K01B121ERT5V

Vishay / Dale

RES SMD 121K OHM 1% 1/20W 0502

На залиха: 38.301

RT1206BRD0722R1L

RT1206BRD0722R1L

Yageo

RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 631.831

RT0603DRE074K12L

RT0603DRE074K12L

Yageo

RES SMD 4.12KOHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 4.914.004

ERJ-B3BJR36V

ERJ-B3BJR36V

Panasonic

RES 0.36 OHM 1/2W 0805 WIDE

На залиха: 549.148

RN731JTTD5360D50

RN731JTTD5360D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 536 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 1.289.989

RK73B1JTTD243J

RK73B1JTTD243J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 24K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 588.235

L0805LR330JBT

L0805LR330JBT

Vishay / Sfernice

RES THIN FILM SMD 0805

На залиха: 23.405

MCU08050D1001DP500

MCU08050D1001DP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 1K OHM 0.5% 1/5W 0805

На залиха: 1.072.271

RNCF1206BTE953K

RNCF1206BTE953K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 953K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 829.875

RS73G2ATTD13R0F

RS73G2ATTD13R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 920.386

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв