WhatsApp Icon
ERJ-U1TF4R22U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-U1TF4R22U
Производителот
Panasonic
Опис
RES 4.22 OHM 1% 1W 2512 SMD
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17497
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-U1T
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.22 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:-100/ +600ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:2512
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RT0603CRD071K37L

RT0603CRD071K37L

Yageo

RES SMD 1.37K OHM 1/10W 0603

На залиха: 1.587.553

RN73H2ATTD1212B50

RN73H2ATTD1212B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

MCS04020D3301BE100

MCS04020D3301BE100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 600.384

RG1608N-1782-W-T5

RG1608N-1782-W-T5

Susumu

RES SMD 17.8K OHM 1/10W 0603

На залиха: 358.037

TNPW08051K00BXEA

TNPW08051K00BXEA

Vishay / Dale

RES 1K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 432.114

RK73G2BTTD3090C

RK73G2BTTD3090C

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THICK FILM 1206

На залиха: 1.743.375

RUT1005FR510CS

RUT1005FR510CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 0.51 OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 1.452.854

PWR163S-25-R050JE

PWR163S-25-R050JE

J.W. Miller / Bourns

RES 0.05 OHM 5% 25W DPAK

На залиха: 37.414

KRL6432E-M-R047-F-T5

KRL6432E-M-R047-F-T5

Susumu

RES 0.047 OHM 3W 2512 WIDE

На залиха: 358.037

RN73R1JTTD1061B50

RN73R1JTTD1061B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.06K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв