WhatsApp Icon
RT0805WRB074K22L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805WRB074K22L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 4.22KOHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14247
Листови со податоци онлајн
RT0805WRB074K22L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:4.22 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD1371B50

RN73H1JTTD1371B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.37K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

RK73G1JTTD3572C

RK73G1JTTD3572C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 35.7K OHM 0.25% 1/10W 0603

На залиха: 1.782.531

RN73H2BTTD1561F100

RN73H2BTTD1561F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.56K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

RN73R2ATTD7961C10

RN73R2ATTD7961C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.96K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 454.545

D55342K07B34B0RWS

D55342K07B34B0RWS

Vishay / Dale

RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

D55342K07B523DMWSV

D55342K07B523DMWSV

Vishay / Dale

RES SMD 523 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RT1206DRD07357RL

RT1206DRD07357RL

Yageo

RES SMD 357 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

CHP1206K1821DNT

CHP1206K1821DNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 26.470

RN73R2BTTD1652F10

RN73R2BTTD1652F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.5K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 721.500

RNCF1206DTC110R

RNCF1206DTC110R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 110 OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 2.886.002

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв