WhatsApp Icon
RC0603F12R7CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0603F12R7CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES 12.7 OHM 1% 1/20W 0201
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12597
Листови со податоци онлајн
RC0603F12R7CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:12.7 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.05W, 1/20W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±250ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • добавувач уред пакет:0201
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):0.010" (0.25mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ETTD4272A10

RN73R2ETTD4272A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 99.287

SMW318RJT

SMW318RJT

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 18 OHM 5% 3W 4122

На залиха: 87.440

ERJ-L08UJ77MV

ERJ-L08UJ77MV

Panasonic

RES 0.077 OHM 5% 1/3W 1206

На залиха: 754.716

PLT1206Z3970LBTS

PLT1206Z3970LBTS

Vishay

RES SMD 397 OHM 0.01% 0.4W 1206

На залиха: 9.583

CPF0603B52K3E

CPF0603B52K3E

TE Connectivity AMP Connectors

RES 52.3 KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 573.657

SMM02070C3013FBP00

SMM02070C3013FBP00

Vishay / Beyschlag

RES SMD 301K OHM 1% 1W MELF

На залиха: 693.673

RT0603BRD072K7L

RT0603BRD072K7L

Yageo

RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 183.823

RMCP2010FT1R05

RMCP2010FT1R05

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1.05 OHM 1% 1W 2010

На залиха: 541.242

RC0603F271CS

RC0603F271CS

Samsung Electro-Mechanics

RES 270 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 8.077.544

RK73H2ETTD8250F

RK73H2ETTD8250F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 825 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 280.112

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв