WhatsApp Icon
CRCW1210294RFKEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW1210294RFKEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 294 OHM 1% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19793
Листови со податоци онлајн
CRCW1210294RFKEA PDF
 • серија:CRCW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:294 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERJ-P06D1150V

ERJ-P06D1150V

Panasonic

RES SMD 115 OHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 2.805.836

RN73H2ETTD7871D25

RN73H2ETTD7871D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 7.87K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 472.255

RNCF0805DKE3R65

RNCF0805DKE3R65

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.65 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.112.356

RN73H2ETTD2461A10

RN73H2ETTD2461A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.46K OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 122.856

RN10F15R0CT5-50

RN10F15R0CT5-50

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0805

На залиха: 11.111.111

ERJ-PB3D7870V

ERJ-PB3D7870V

Panasonic

RES SMD 787 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 625.000

ERJ-PA3F41R2V

ERJ-PA3F41R2V

Panasonic

RES SMD 41.2 OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 6.553.079

RCP0603W360RJS2

RCP0603W360RJS2

Vishay / Dale

RES SMD 360 OHM 5% 1.5W 0603

На залиха: 79.710

CSR0805FK1R00

CSR0805FK1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1 OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 384.615

HVCB1206FKC100M

HVCB1206FKC100M

Stackpole Electronics, Inc.

RES 100M OHM 1% 1/3W 1206

На залиха: 26.607

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв