WhatsApp Icon
ERJ-PB6D7501V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-PB6D7501V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15997
Листови со податоци онлајн
ERJ-PB6D7501V PDF
 • серија:ERJ-PB6
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:7.5 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN731JTTD9092F50

RN731JTTD9092F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 2.192.982

RC0100JR-071K1L

RC0100JR-071K1L

Yageo

RES SMD 1.1K OHM 5% 1/32W 01005

На залиха: 6.060.606

AT1206BRD07332KL

AT1206BRD07332KL

Yageo

RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 729.554

SR732ATTDR140F

SR732ATTDR140F

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 884.564

RN73H1JTTD4811B25

RN73H1JTTD4811B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.81K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 992.063

RN73H2ETTD9531B10

RN73H2ETTD9531B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 200.501

ERJ-1TNF97R6U

ERJ-1TNF97R6U

Panasonic

RES SMD 97.6 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 893.335

RT0805BRB07237KL

RT0805BRB07237KL

Yageo

RES SMD 237K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 490.196

CR043611F

CR043611F

Meritek

RES SMD 3.61K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 6.978.367

RG1608P-1373-W-T5

RG1608P-1373-W-T5

Susumu

RES SMD 137KOHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 596.729

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв