WhatsApp Icon
RN73R1JTTD9760F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD9760F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 976 OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17377
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:976 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ATTD3401C50

RN73R2ATTD3401C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.4K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

ERJ-2RKF7871X

ERJ-2RKF7871X

Panasonic

RES SMD 7.87K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 588.235

RS73F2BTTD91R0B

RS73F2BTTD91R0B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 91 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 400.624

RG3216P-8201-D-T5

RG3216P-8201-D-T5

Susumu

RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 1.310.444

HV731JTTD244J

HV731JTTD244J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 240K OHM 5% 1/10W 0603

На залиха: 757.862

CH0402-500RGFW

CH0402-500RGFW

Vishay / Sfernice

RES CH 0402 THIN FILM

На залиха: 19.444

ERJ-P03J200V

ERJ-P03J200V

Panasonic

RES SMD 20 OHM 5% 1/5W 0603

На залиха: 2.072.538

SG73S1ETTP6202F

SG73S1ETTP6202F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 3.478.260

ERJ-PB3D7150V

ERJ-PB3D7150V

Panasonic

RES SMD 715 OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 367.647

ERA-2APB2262X

ERA-2APB2262X

Panasonic

RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 101.102

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв