WhatsApp Icon
RN73H2BTTD3793F10

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H2BTTD3793F10
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 379K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10411
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:379 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RMCF0201JT3K30

RMCF0201JT3K30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 1.000.000

RN73R1JTTD3482D100

RN73R1JTTD3482D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

MC102827501JE

MC102827501JE

Ohmite

RES SMD 7.5K OHM 5% 1.5W 5025

На залиха: 44.273

RNCF0805DTC18R7

RNCF0805DTC18R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18.7 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

RS73F2ATTD1332F

RS73F2ATTD1332F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.3K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 1.564.700

CRCW1218422RFKEK

CRCW1218422RFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 422 OHM 1% 1W 1218

На залиха: 920.132

RS73G1JTTD1151F

RS73G1JTTD1151F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.15K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

ERJ-S12F5493U

ERJ-S12F5493U

Panasonic

RES SMD 549K OHM 1% 3/4W 1812

На залиха: 1.003.310

RN73H1JTTD2670D25

RN73H1JTTD2670D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 267 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RN73R2ATTD6802B50

RN73R2ATTD6802B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 68K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 976.562

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв