WhatsApp Icon
RC0805FR-0768KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC0805FR-0768KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 68K OHM 1% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19440
Листови со податоци онлајн
RC0805FR-0768KL PDF
 • серија:RC_L
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:68 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CHP1206K4701GBT

CHP1206K4701GBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 18.853

RP73D2B36K5BTDF

RP73D2B36K5BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 181.676

RN73H2BTTD3793F10

RN73H2BTTD3793F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 379K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 341.775

RMCF0201JT3K30

RMCF0201JT3K30

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 5% 1/20W 0201

На залиха: 588.235

RN73R1JTTD3482D100

RN73R1JTTD3482D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 34.8K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.081.314

MC102827501JE

MC102827501JE

Ohmite

RES SMD 7.5K OHM 5% 1.5W 5025

На залиха: 28.410

RNCF0805DTC18R7

RNCF0805DTC18R7

Stackpole Electronics, Inc.

RES 18.7 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 3.734.129

RS73F2ATTD1332F

RS73F2ATTD1332F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 13.3K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 920.386

CRCW1218422RFKEK

CRCW1218422RFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 422 OHM 1% 1W 1218

На залиха: 541.242

RS73G1JTTD1151F

RS73G1JTTD1151F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.15K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.121.704

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв