WhatsApp Icon
MCS04020C1180FE000

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
MCS04020C1180FE000
Производителот
Vishay / Beyschlag
Опис
RES SMD 118 OHM 1% 1/10W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12775
Листови со податоци онлајн
MCS04020C1180FE000 PDF
 • серија:MCS - Professional
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:118 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.015" (0.37mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RMCF0805JT240K

RMCF0805JT240K

Stackpole Electronics, Inc.

RES 240K OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 1.000.000

RN73H2ATTD3091B25

RN73H2ATTD3091B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.09K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 881.834

TNPW060331R6BETA

TNPW060331R6BETA

Vishay / Dale

RES 31.6 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 348.092

RN73R2ATTD6730F50

RN73R2ATTD6730F50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 673 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

RN73H1JTTD2701A05

RN73H1JTTD2701A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 148.887

RR0510P-1070-D

RR0510P-1070-D

Susumu

RES SMD 107 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 12.269.938

RT2512FKE07261RL

RT2512FKE07261RL

Yageo

RES SMD 261 OHM 1% 3/4W 2512

На залиха: 1.030.502

RG1608N-121-D-T5

RG1608N-121-D-T5

Susumu

RES SMD 120 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.022.913

RN73R1JTTD7870B25

RN73R1JTTD7870B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 787 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

RN73R2ETTD1052A25

RN73R2ETTD1052A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 283.728

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв