WhatsApp Icon
RN73H1JTTD1041B05

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1041B05
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.04K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17399
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.04 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±5ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRGH0805F34R

CRGH0805F34R

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 34 OHM 1% 1/3W 0805

На залиха: 7.468.259

RP73D1J6K49BTG

RP73D1J6K49BTG

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 139.602

CRCW080530R0JNTA

CRCW080530R0JNTA

Vishay / Dale

RES SMD 30 OHM 5% 1/8W 0805

На залиха: 6.958.942

CRCW06032K40FKEA

CRCW06032K40FKEA

Vishay / Dale

RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

RT2010BKE07510RL

RT2010BKE07510RL

Yageo

RES SMD 510 OHM 0.1% 1/2W 2010

На залиха: 386.667

3540390KFT

3540390KFT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3540 390K 1%

На залиха: 93.220

RNCS0805BKE301R

RNCS0805BKE301R

Stackpole Electronics, Inc.

RES 301 OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 1.136.363

RS73F2ATTD2260B

RS73F2ATTD2260B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

RK73H2HTTE46R4F

RK73H2HTTE46R4F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 46.4 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.195.871

RN73H2ATTD2800A25

RN73H2ATTD2800A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 280 OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 329.218

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв