WhatsApp Icon
CPF0603B52R3E1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0603B52R3E1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10780
Листови со податоци онлајн
CPF0603B52R3E1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:52.3 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H2ETTD10R9F25

RN73H2ETTD10R9F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.9 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 285.200

RNCF1206BTC24R0

RNCF1206BTC24R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 24 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 922.168

CRCW020175R0FKED

CRCW020175R0FKED

Vishay / Dale

RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 210.084

WK73R2BTTD3920D

WK73R2BTTD3920D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 392 OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 728.650

CHP1206K8254FNT

CHP1206K8254FNT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 19.760

ERA-6AEB9311V

ERA-6AEB9311V

Panasonic

RES 9.31K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 189.753

RN73R2BTTD2260F25

RN73R2BTTD2260F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 226 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 565.610

SR1206MR-073R9L

SR1206MR-073R9L

Yageo

RES 3.9 OHM 20% 1/4W 1206

На залиха: 936.241

RNCF0805BTE5K06

RNCF0805BTE5K06

Stackpole Electronics, Inc.

RES 5.06K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.014.198

RN73H2ETTD3053C25

RN73H2ETTD3053C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 305K OHM 0.25% 1/4W 1210

На залиха: 198.961

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв