WhatsApp Icon
RN73R1ETTP9092D25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1ETTP9092D25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 90.9K OHM 0.5% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13287
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:90.9 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R2ATTD5300C50

RN73R2ATTD5300C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 530 OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 574.448

PAT1206E2002BST1

PAT1206E2002BST1

Vishay

RES SMD 20K OHM 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 163.808

RCP2512W330RGS6

RCP2512W330RGS6

Vishay / Dale

RES SMD 330 OHM 2% 3.5W 2512

На залиха: 21.095

RN73H1ETTP3002F25

RN73H1ETTP3002F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 30K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 750.300

RNCF0805DKE69R8

RNCF0805DKE69R8

Stackpole Electronics, Inc.

RES 69.8 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.830.831

TNPW0603432RBETA

TNPW0603432RBETA

Vishay / Dale

RES 432 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 204.758

RS73G2BTTD2702C

RS73G2BTTD2702C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 400.624

73E4R050J

73E4R050J

CTS Corporation

RES 0.05 OHM 5% 1/2W 1206

На залиха: 101.419

ERJ-S1TJ561U

ERJ-S1TJ561U

Panasonic

RES SMD 560 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 604.631

M55342E06B88D7RWS

M55342E06B88D7RWS

Vishay / Dale

RES SMD 88.7 OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 6.176

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв