WhatsApp Icon
SG73S2ATTD2R55F

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
SG73S2ATTD2R55F
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 2.55 OHM 1% 1/4W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17282
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:SG73S
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.55 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN731JTTD5600C25

RN731JTTD5600C25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 560 OHM 0.25% 1/16W 0603

На залиха: 764.409

RS73F2BTTD3003C

RS73F2BTTD3003C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 300K OHM 0.25% 1/3W 1206

На залиха: 400.624

RC1608F103CS

RC1608F103CS

Samsung Electro-Mechanics

RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 6.988.120

RN73H2ETTD6980F100

RN73H2ETTD6980F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 698 OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 277.793

RNCF0603BKE33R2

RNCF0603BKE33R2

Stackpole Electronics, Inc.

RES 33.2 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 887.232

TNPW0805988KBXTA

TNPW0805988KBXTA

Vishay / Dale

RES 988K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 152.511

M55342K04B6B34RWS

M55342K04B6B34RWS

Vishay / Dale

RES SMD 6.34KOHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 5.669

MCR006YZPF1802

MCR006YZPF1802

ROHM Semiconductor

RES SMD 18K OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 588.235

RK73B1ERTTP104G

RK73B1ERTTP104G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 100K OHM 2% 1/10W 0402

На залиха: 2.859.593

SM4527JT47L0

SM4527JT47L0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.047 OHM 5% 2W 4527

На залиха: 124.826

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв