WhatsApp Icon
TNPW060382K0BETA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
TNPW060382K0BETA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 82K OHM 0.1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15361
Листови со податоци онлајн
TNPW060382K0BETA PDF
 • серија:TNPW
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:82 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RK73H2BRTTD1212D

RK73H2BRTTD1212D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12.1K OHM 0.50% 1/4W 1206

На залиха: 143.472

RT1206CRB0751R1L

RT1206CRB0751R1L

Yageo

RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 247.157

RN73H1ETTP2550D10

RN73H1ETTP2550D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 255 OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 482.951

RC0805FR-0722R1L

RC0805FR-0722R1L

Yageo

RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 588.235

ERA-8APB3921V

ERA-8APB3921V

Panasonic

RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 73.529

AC1206FR-072K32L

AC1206FR-072K32L

Yageo

RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 588.235

SG73P1JTTD272G

SG73P1JTTD272G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 2% 1/3W 0603

На залиха: 3.342.245

35506R8JT

35506R8JT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3550 6R8 5%

На залиха: 39.215

RG1608P-511-P-T1

RG1608P-511-P-T1

Susumu

RES SMD 510 OHM 0.02% 1/10W 0603

На залиха: 226.346

RN73R2ETTD3700C10

RN73R2ETTD3700C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 149.925

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв