WhatsApp Icon
RCP0603W33R0GEA

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RCP0603W33R0GEA
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 33 OHM 2% 1.5W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15531
Листови со податоци онлајн
RCP0603W33R0GEA PDF
 • серија:RCP
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:33 Ohms
 • толеранција:±2%
 • моќност (вати):1.5W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±150ppm/°C
 • Работна температура:-65°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
 • висина - седење (макс):0.023" (0.58mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG3216N-1471-B-T5

RG3216N-1471-B-T5

Susumu

RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 358.037

CRCW201076K8FKEF

CRCW201076K8FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 76.8K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

ERJ-S08J4R3V

ERJ-S08J4R3V

Panasonic

RES 4.3 OHM 5% 1/8W 1206 SMD

На залиха: 4.053.506

RMCF1206FT6M80

RMCF1206FT6M80

Stackpole Electronics, Inc.

RES 6.8M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

RQ73C2B1K74BTD

RQ73C2B1K74BTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 1.74 KOHMS 0.1% 0.4W 1206

На залиха: 114.942

RN73H2ETTD2613B50

RN73H2ETTD2613B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 261K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

RN73R2ATTD9092D10

RN73R2ATTD9092D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 90.9K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 660.982

RN73R1JTTD1091A25

RN73R1JTTD1091A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.09K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 404.040

ERJ-S1TF1910U

ERJ-S1TF1910U

Panasonic

RES SMD 191 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 753.352

RN73R2BTTD5622F25

RN73R2BTTD5622F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.2K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв