WhatsApp Icon
RN73C1J52K3BTD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C1J52K3BTD
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 52.3 KOHM 0.1% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10770
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:52.3 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN731JTTD3321F10

RN731JTTD3321F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.32K OHM 1% 1/16W 0603

На залиха: 1.073.537

ERJ-S1DF2431U

ERJ-S1DF2431U

Panasonic

RES SMD 2.43K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 762.892

PAT0805E7590BST1

PAT0805E7590BST1

Vishay

RES SMD 759 OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 322.061

RK73H2HTTE5491D

RK73H2HTTE5491D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.49K OHM 0.5% 3/4W 2010

На залиха: 865.800

RN73H2BTTD5620D25

RN73H2BTTD5620D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 562 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

ERJ-3EKF26R1V

ERJ-3EKF26R1V

Panasonic

RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

CRCW25122K37FKEH

CRCW25122K37FKEH

Vishay / Dale

RES SMD 2.37K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.007.628

RCP0603W33R0GEA

RCP0603W33R0GEA

Vishay / Dale

RES SMD 33 OHM 2% 1.5W 0603

На залиха: 154.707

RG3216N-1471-B-T5

RG3216N-1471-B-T5

Susumu

RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 358.037

CRCW201076K8FKEF

CRCW201076K8FKEF

Vishay / Dale

RES SMD 76.8K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв