WhatsApp Icon
RT0603WRE0743R2L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0603WRE0743R2L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 43.2OHM 0.05% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11149
Листови со податоци онлајн
RT0603WRE0743R2L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:43.2 Ohms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
CRCW12061M15FKTA

CRCW12061M15FKTA

Vishay / Dale

RES SMD 1.15M OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 5.125.576

CRCW2512120KJNTG

CRCW2512120KJNTG

Vishay / Dale

RES SMD 120K OHM 5% 1W 2512

На залиха: 958.221

RN73R2BTTD1721D25

RN73R2BTTD1721D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.72K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 961.538

MCT06030C3243FP500

MCT06030C3243FP500

Vishay / Beyschlag

RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0603

На залиха: 6.325.110

RN73C1J294RBTD

RN73C1J294RBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 294 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 454.938

SG73S1JTTD2701F

SG73S1JTTD2701F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 2.7K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 666.666

RE0805DRE072K2L

RE0805DRE072K2L

Yageo

RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.067.961

M55342H03B4B32RWS

M55342H03B4B32RWS

Vishay / Dale

RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/5W 1005

На залиха: 10.357

RP73D2B866KBTDF

RP73D2B866KBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

M55342K04B129BRWI

M55342K04B129BRWI

Vishay / Dale

RES SMD 129K OHM 0.1% 0.15W 1505

На залиха: 9.036

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв