WhatsApp Icon
CPF1206B22K1E1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF1206B22K1E1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
15170
Листови со податоци онлајн
CPF1206B22K1E1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:22.1 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1JTTD10R2F25

RN73R1JTTD10R2F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 10.2 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

HRG3216P-7681-D-T1

HRG3216P-7681-D-T1

Susumu

RES SMD 7.68K OHM 0.5% 1W 1206

На залиха: 320.666

RN73R2ATTD6120F100

RN73R2ATTD6120F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 612 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.508.295

ERJ-H6G0R00V

ERJ-H6G0R00V

Panasonic

RES 0 OHM JUMPER 2A 0805

На залиха: 555.555

TNPW0805115KBYEA

TNPW0805115KBYEA

Vishay / Dale

RES 115K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 370.384

CRCW1210348RFKTC

CRCW1210348RFKTC

Vishay / Dale

RES SMD 348 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.816.530

MCR18ERTF3323

MCR18ERTF3323

ROHM Semiconductor

RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

ERJ-8GEYJ365V

ERJ-8GEYJ365V

Panasonic

RES SMD 3.6M OHM 5% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

TNPW08055K11BEEA

TNPW08055K11BEEA

Vishay / Dale

RES 5.11K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 135.135

RK73H2ETTD9100F

RK73H2ETTD9100F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 910 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 3.607.503

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв