WhatsApp Icon
ERJ-P6WF3012V

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P6WF3012V
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/2W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11950
Листови со податоци онлајн
ERJ-P6WF3012V PDF
 • серија:ERJ-P6W
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:30.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±200ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.030" (0.75mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73R1JTTD7152B50

RN73R1JTTD7152B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 71.5K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.096.491

RN73H2ATTD4703F25

RN73H2ATTD4703F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 470K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

SG73P1JTTD3R0G

SG73P1JTTD3R0G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3 OHM 2% 1/3W 0603

На залиха: 5.681.818

RT1210WRD07887RL

RT1210WRD07887RL

Yageo

RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 103.781

RM20F1073CT

RM20F1073CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 2010

На залиха: 3.333.333

CR1206-8W-15R0FT

CR1206-8W-15R0FT

Venkel LTD

RES 15 OHM 1% 1/8W 1206

На залиха: 14.492.753

RS73F2BTTD6342D

RS73F2BTTD6342D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 63.4K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 990.982

SG73P2ATTD4993F

SG73P2ATTD4993F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 499K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

CRCW04022K32FKEDHP

CRCW04022K32FKEDHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.32K OHM 1% 1/5W 0402

На залиха: 6.480.881

TNPW080517K8BYEA

TNPW080517K8BYEA

Vishay / Dale

RES 17.8K OHM 0.1% 1/5W 0805

На залиха: 370.384

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв