WhatsApp Icon
CPF0402B84K5E1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CPF0402B84K5E1
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16151
Листови со податоци онлајн
CPF0402B84K5E1 PDF
 • серија:CPF, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:84.5 kOhms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1ETTP2202C50

RN73H1ETTP2202C50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 22K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 560.224

RN731JTTD21R0B25

RN731JTTD21R0B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21 OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 764.409

RNCS0603BTE2K32

RNCS0603BTE2K32

Stackpole Electronics, Inc.

RES 2.32K OHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 871.459

SR732ATTD1R0G

SR732ATTD1R0G

KOA Speer Electronics, Inc.

CURRENT SENSE RESISTOR

На залиха: 792.204

CSR0603JKR390

CSR0603JKR390

Stackpole Electronics, Inc.

RES 0.39 OHM 5% 1/8W 0603

На залиха: 1.633.986

ERJ-P06D4421V

ERJ-P06D4421V

Panasonic

RES SMD 4.42 KOHM 0.5% 1/2W 0805

На залиха: 1.650.437

ERJ-U12F6982U

ERJ-U12F6982U

Panasonic

RES 69.8K OHM 1% 3/4W 1812 SMD

На залиха: 629.405

RNCF1206DTC1R00

RNCF1206DTC1R00

Stackpole Electronics, Inc.

RES 1 OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 1.697.504

RN73H2BTTD9760A10

RN73H2BTTD9760A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 976 OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 117.941

RK73H1ERTTP2213F

RK73H1ERTTP2213F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 221K OHM 1% 1/10W 0402

На залиха: 3.944.773

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв