WhatsApp Icon
RN73H1JTTD1981D50

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73H1JTTD1981D50
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 1.98K OHM 0.5% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
19382
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73H
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.98 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Metal Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RK73H1JTTD3301D

RK73H1JTTD3301D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.285.191

CRCW1206806RFKEBC

CRCW1206806RFKEBC

Vishay / Dale

RES 806 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 7.163.323

RN73H2ETTD3883F100

RN73H2ETTD3883F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 388K OHM 1% 1/4W 1210

На залиха: 277.793

RN73R2ETTD5100A25

RN73R2ETTD5100A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 166.897

TNPU0805274KAZEN00

TNPU0805274KAZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 274K OHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 52.659

RN73H2BTTD1722A05

RN73H2BTTD1722A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.2K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 96.338

RNCF1206BTE34R0

RNCF1206BTE34R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 34 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 829.875

ERA-6AEB48R7V

ERA-6AEB48R7V

Panasonic

RES 48.7 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 189.753

RN73R1JTTD6122D50

RN73R1JTTD6122D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 61.2K OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.081.314

CRCW0402510KFKED

CRCW0402510KFKED

Vishay / Dale

RES SMD 510K OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 588.235

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв