WhatsApp Icon
ERJ-P14D84R5U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-P14D84R5U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/2W 1210
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11641
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:ERJ-P14
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:84.5 Ohms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • добавувач уред пакет:1210
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPU1206261RBZEN00

TNPU1206261RBZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 261 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 88.239

RN73R1JTTD3300F10

RN73R1JTTD3300F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 330 OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 905.797

RT0805BRD0726K1L

RT0805BRD0726K1L

Yageo

RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 277.777

RN73H2BTTD1131D25

RN73H2BTTD1131D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.13K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

MMA02040C3908FB300

MMA02040C3908FB300

Vishay / Beyschlag

RES 3.9 OHM 1% 2/5W MELF 0204

На залиха: 277.777

RS73F1JTTD6800F

RS73F1JTTD6800F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 680 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

TNPW0805243RBETY

TNPW0805243RBETY

Vishay / Dale

RES 243 OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 272.420

RMCF2512FT9R31

RMCF2512FT9R31

Stackpole Electronics, Inc.

RES 9.31 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.107.925

M55342K06B301DRWSV

M55342K06B301DRWSV

Vishay / Dale

RES SMD 301 OHM 1% 0.15W 0705

На залиха: 10.500

RN73H1JTTD1723B10

RN73H1JTTD1723B10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 172K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 273.410

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв