WhatsApp Icon
D55342H07B30E1RT5

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
D55342H07B30E1RT5
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13867
Листови со податоци онлајн
D55342H07B30E1RT5 PDF
 • серија:Military, MIL-PRF-55342, RM1206
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:30.1 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Military, Non-Inductive
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.033" (0.84mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:R (0.01%)
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73H1JTTD3922A25

RN73H1JTTD3922A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 39.2K OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 193.655

ERA-3VEB3652V

ERA-3VEB3652V

Panasonic

RES 36.5K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 531.575

RK73H3ATTE2612D

RK73H3ATTE2612D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.1K OHM 0.5% 1W 2512

На залиха: 449.377

RN73R2BTTD1073C10

RN73R2BTTD1073C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 107K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 267.379

M55342E11B8B06RTP

M55342E11B8B06RTP

Vishay / Dale

RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 4.124

TNPW0603110RBETA

TNPW0603110RBETA

Vishay / Dale

RES 110 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 204.758

CPF0805B25KE1

CPF0805B25KE1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 25K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 109.670

RC2512JK-07130RL

RC2512JK-07130RL

Yageo

RES SMD 130 OHM 5% 1W 2512

На залиха: 1.304.631

RNCF0603BTE15K4

RNCF0603BTE15K4

Stackpole Electronics, Inc.

RES 15.4K OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 1.375.894

P1206E1622BBTA

P1206E1622BBTA

Vishay / Sfernice

P 1206 1622 B B TR100

На залиха: 16.706

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв