WhatsApp Icon
CRCW120633R0FKEAC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRCW120633R0FKEAC
Производителот
Vishay / Dale
Опис
RES 33 OHM 1% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13833
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:CRCW-C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:33 Ohms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
TNPW0402330RDEED

TNPW0402330RDEED

Vishay / Dale

RES 330 OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 1.235.788

RN73R2ATTD56R9D25

RN73R2ATTD56R9D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 56.9 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.126.887

RT0603DRD07324RL

RT0603DRD07324RL

Yageo

RES SMD 324 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 2.992.220

RNCF0201DTC28K0

RNCF0201DTC28K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 28K OHM 0.5% 1/32W 0201

На залиха: 2.334.267

CPA2512Q15R0FS-T10

CPA2512Q15R0FS-T10

Susumu

RES SMD 15 OHM 1% 16W 2512

На залиха: 27.790

RN73R2ETTD4873A25

RN73R2ETTD4873A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 166.897

SG73S1ETTP4533F

SG73S1ETTP4533F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 453K OHM 1% 1/8W 0402

На залиха: 3.478.260

RN73H2ETTD7963D25

RN73H2ETTD7963D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 796K OHM 0.5% 1/4W 1210

На залиха: 277.793

RN73R1ETTP1960B25

RN73R1ETTP1960B25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 196 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 896.700

D55342H07B30E1RT5

D55342H07B30E1RT5

Vishay / Dale

RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 38.301

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв