WhatsApp Icon
RN73R1JTTD5691F100

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73R1JTTD5691F100
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 5.69K OHM 1% 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
16626
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73R
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:5.69 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RM25F1211CT

RM25F1211CT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RES SMD 1.21K OHM 1% 1W 2512

На залиха: 2.000.000

M55342K12B54E9RWSV

M55342K12B54E9RWSV

Vishay / Dale

RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 9.985

RN73R2ETTD1243F25

RN73R2ETTD1243F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 626.566

CRCW2010357RFKEF

CRCW2010357RFKEF

Vishay / Dale

RES SMD 357 OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 2.635.046

CRCW04025M90FKTD

CRCW04025M90FKTD

Vishay / Dale

RES SMD 5.9M OHM 1% 1/16W 0402

На залиха: 6.788.866

RN73H1ETTP5761C10

RN73H1ETTP5761C10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.76K OHM 0.25% 1/16W 0402

На залиха: 643.252

WSL2816R0400FEB

WSL2816R0400FEB

Vishay / Dale

RES 0.04 OHM 1% 2W 2816

На залиха: 160.513

SG73S2ATTD6491F

SG73S2ATTD6491F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 6.49K OHM 1% 1/4W 0805

На залиха: 4.638.218

KDV06DR470ET

KDV06DR470ET

Ohmite

RES 470M OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 322.580

MMB02070C1211FB200

MMB02070C1211FB200

Vishay / Beyschlag

RES SMD 1.21K OHM 1% 1W 0207

На залиха: 1.257.861

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв