WhatsApp Icon
RG1608P-1151-P-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG1608P-1151-P-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17154
Листови со податоци онлајн
RG1608P-1151-P-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.15 kOhms
 • толеранција:±0.02%
 • моќност (вати):0.1W, 1/10W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RT2512BKB075K1L

RT2512BKB075K1L

Yageo

RES SMD 5.1K OHM 0.1% 3/4W 2512

На залиха: 125.305

RN73H1ETTP5102D25

RN73H1ETTP5102D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 51K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 1.275.510

RN73H2ETTD3320A25

RN73H2ETTD3320A25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 332 OHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 226.469

SG73S1JTTD7150F

SG73S1JTTD7150F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 715 OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 5.681.818

RNCF0603DKE3R24

RNCF0603DKE3R24

Stackpole Electronics, Inc.

RES 3.24 OHM 0.5% 1/16W 0603

На залиха: 3.472.222

RT1206DRD07121KL

RT1206DRD07121KL

Yageo

RES SMD 121K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 3.003.003

ERJ-P06J431V

ERJ-P06J431V

Panasonic

RES SMD 430 OHM 5% 1/2W 0805

На залиха: 833.333

SG73S1ETTP623J

SG73S1ETTP623J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 62K OHM 5% 1/8W 0402

На залиха: 6.211.180

RNCF1206DKE24K0

RNCF1206DKE24K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 24K OHM 0.5% 1/3W 1206

На залиха: 1.417.233

RK73B1ERTTP122J

RK73B1ERTTP122J

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.2K OHM 5% 1/10W 0402

На залиха: 5.165.289

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв