WhatsApp Icon
35201R2JT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
35201R2JT
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 1.2 OHM 5% 1W 2512
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
10470
Листови со податоци онлајн
35201R2JT PDF
 • серија:3520, CGS
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:1.2 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):1W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±350ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • пакет / куќиште:2512 (6432 Metric)
 • добавувач уред пакет:SMD
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG3216V-8450-B-T5

RG3216V-8450-B-T5

Susumu

RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 82.913

RN73H2BTTD5421D50

RN73H2BTTD5421D50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 5.42K OHM 0.5% 1/4W 1206

На залиха: 871.080

RN73C1J10K2BTDF

RN73C1J10K2BTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0603

На залиха: 280.497

RN73R2ETTD1652B50

RN73R2ETTD1652B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 469.924

RCP0505W27R0GWB

RCP0505W27R0GWB

Vishay / Dale

RES SMD 27 OHM 2% 1.4W 0505

На залиха: 30.000

RNCF0805DTC95R3

RNCF0805DTC95R3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 95.3 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 6.349.206

CRCW12061K65FKEAC

CRCW12061K65FKEAC

Vishay / Dale

RES 1.65K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 12.180.267

CRCW08051R65FNEA

CRCW08051R65FNEA

Vishay / Dale

RES SMD 1.65 OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 9.832.841

SG73P1ETTP17R8D

SG73P1ETTP17R8D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 17.8 OHM 0.5% 1/8W 0402

На залиха: 2.823.263

CRCW080527K4FKEAC

CRCW080527K4FKEAC

Vishay / Dale

RES 27.4K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 16.000.000

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв