WhatsApp Icon
RN73C1E174RBTD

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN73C1E174RBTD
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES 174 OHM 0.1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12594
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73, Holsworthy
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:174 Ohms
 • толеранција:±0.1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.014" (0.35mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
ERA-3VRW4702V

ERA-3VRW4702V

Panasonic

RES 47K OHM 0.05% 1/8W 0603

На залиха: 156.250

RS73G1JTTD1211D

RS73G1JTTD1211D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.21K OHM 0.5% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

RNCF1206BTC10R0

RNCF1206BTC10R0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10 OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.646.090

D55342H07B470DPBS

D55342H07B470DPBS

Vishay / Dale

RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 15.873

RN73H2ATTD9200D10

RN73H2ATTD9200D10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 920 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 542.740

RN73H2ATTD16R4D25

RN73H2ATTD16R4D25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 16.4 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

CRCW25122R20FKEGHP

CRCW25122R20FKEGHP

Vishay / Dale

RES SMD 2.2 OHM 1% 1.5W 2512

На залиха: 128.205

ERJ-2RKD9313X

ERJ-2RKD9313X

Panasonic

RES 931K OHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 8.264.462

RT0603WRE07237RL

RT0603WRE07237RL

Yageo

RES SMD 237 OHM 0.05% 1/10W 0603

На залиха: 1.245.174

RT0805DRE0751RL

RT0805DRE0751RL

Yageo

RES SMD 51 OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 833.333

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв