WhatsApp Icon
RT0805DRD078K06L

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT0805DRD078K06L
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 8.06K OHM 0.5% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12146
Листови со податоци онлајн
RT0805DRD078K06L PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:8.06 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.024" (0.60mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RN73C2A121KBTD

RN73C2A121KBTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0805

На залиха: 245.465

RN73H2BTTD4531B50

RN73H2BTTD4531B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 350.238

TFCR0805-8W-E-3011BT-1K

TFCR0805-8W-E-3011BT-1K

Venkel LTD

RES 3.01K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.448.435

ERA-3VRB5232V

ERA-3VRB5232V

Panasonic

RES 52.3K OHM 0.1% 1/8W 0603

На залиха: 358.705

SG73S2ETTD1202D

SG73S2ETTD1202D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12K OHM 0.5% 1/2W 1210

На залиха: 920.386

TNPW06031K96DEEA

TNPW06031K96DEEA

Vishay / Dale

RES 1.96K OHM 0.5% 1/8W 0603

На залиха: 1.179.245

RN73H2ATTD2182D100

RN73H2ATTD2182D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 21.8K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 782.227

RN73R2ATTD2672F25

RN73R2ATTD2672F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 26.7K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 887.232

RT1210WRD0722K1L

RT1210WRD0722K1L

Yageo

RES SMD 22.1KOHM 0.05% 1/4W 1210

На залиха: 61.048

RG1005V-2800-W-T1

RG1005V-2800-W-T1

Susumu

RES SMD 280 OHM 0.05% 1/16W 0402

На залиха: 62.613

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв