WhatsApp Icon
RC1005F2741CS

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RC1005F2741CS
Производителот
Samsung Electro-Mechanics
Опис
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/16W 0402
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
11881
Листови со податоци онлајн
RC1005F2741CS PDF
 • серија:RC
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.74 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • добавувач уред пакет:0402
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):0.016" (0.40mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RNCP1206FTD57K6

RNCP1206FTD57K6

Stackpole Electronics, Inc.

RES 57.6K OHM 1% 1/2W 1206

На залиха: 8.250.825

Y1629142R000Q9R

Y1629142R000Q9R

VPG Foil

RES SMD 142 OHM 0.02% 1/10W 0805

На залиха: 33.416

RT0603BRB0718K7L

RT0603BRB0718K7L

Yageo

RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 723.798

ERJ-3BSFR20V

ERJ-3BSFR20V

Panasonic

RES 0.2 OHM 1% 1/4W 0603

На залиха: 232.558

ERJ-8ENF1053V

ERJ-8ENF1053V

Panasonic

RES SMD 105K OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

RS73F1JTTD4022F

RS73F1JTTD4022F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 40.2K OHM 1% 1/5W 0603

На залиха: 1.906.941

RS73F2ATTD1872B

RS73F2ATTD1872B

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 18.7K OHM 0.1% 1/4W 0805

На залиха: 1.006.441

ERJ-XGNF84R5Y

ERJ-XGNF84R5Y

Panasonic

RES 84.5 OHM 1% 1/32W 01005

На залиха: 3.510.003

SMM02040D1102BB100

SMM02040D1102BB100

Vishay / Beyschlag

RES 11K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204

На залиха: 451.711

TNPU080512K7AZEN00

TNPU080512K7AZEN00

Vishay / Dale

RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 89.521

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв