WhatsApp Icon
CRGH1206J750R

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CRGH1206J750R
Производителот
TE Connectivity AMP Connectors
Опис
RES SMD 750 OHM 5% 1/2W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
12256
Листови со податоци онлајн
CRGH1206J750R PDF
 • серија:CRGH, Neohm
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:750 Ohms
 • толеранција:±5%
 • моќност (вати):0.5W, 1/2W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
 • висина - седење (макс):-
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RL73H2ER24FTD

RL73H2ER24FTD

TE Connectivity AMP Connectors

RES 0.24 OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 185.185

73WE7R075F

73WE7R075F

CTS Corporation

RES 0.075 OHM 1% 2W 2512 WIDE

На залиха: 228.529

PLT0603Z3791LBTS

PLT0603Z3791LBTS

Vishay

RES SMD 3.79K OHM 0.15W 0603

На залиха: 20.833

RN73R1JTTD3520D100

RN73R1JTTD3520D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 352 OHM 0.5% 1/10W 0603

На залиха: 1.838.235

RK73H2BTTD3R65F

RK73H2BTTD3R65F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.65 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 1.000.000

RN73H2BTTD3301A10

RN73H2BTTD3301A10

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 3.3K OHM 0.05% 1/4W 1206

На залиха: 200.501

RNCF1206BKC10K0

RNCF1206BKC10K0

Stackpole Electronics, Inc.

RES 10K OHM 0.1% 1/3W 1206

На залиха: 1.201.923

CHP1206K1132FBT

CHP1206K1132FBT

Vishay / Sfernice

RES SMD THICK FILM 1206

На залиха: 28.793

ERJ-P06F4423V

ERJ-P06F4423V

Panasonic

RES SMD 442 KOHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 4.967.709

35025R1FT

35025R1FT

TE Connectivity AMP Connectors

RES 3502 5R1 1%

На залиха: 116.279

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв