WhatsApp Icon
RT1206DRE07402KL

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RT1206DRE07402KL
Производителот
Yageo
Опис
RES SMD 402K OHM 0.5% 1/4W 1206
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
13859
Листови со податоци онлајн
RT1206DRE07402KL PDF
 • серија:RT
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:402 kOhms
 • толеранција:±0.5%
 • моќност (вати):0.25W, 1/4W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:-
 • температурен коефициент:±50ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • добавувач уред пакет:1206
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):0.026" (0.65mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
SG73P1JTTD1182F

SG73P1JTTD1182F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 11.8K OHM 1% 1/3W 0603

На залиха: 5.681.818

RK73H1HTTC6493D

RK73H1HTTC6493D

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 649K OHM 0.5% 1/20W 0201

На залиха: 2.295.684

RC0603FR-071K96L

RC0603FR-071K96L

Yageo

RES SMD 1.96K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.000.000

M55342H11B15B8RWS

M55342H11B15B8RWS

Vishay / Dale

RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/20W 0402

На залиха: 8.414

RCS12061K30FKEA

RCS12061K30FKEA

Vishay / Dale

RCS1206 100 1K3 1% ET1 E3

На залиха: 294.117

RCL1218165RFKEK

RCL1218165RFKEK

Vishay / Dale

RES SMD 165 OHM 1W 1812 WIDE

На залиха: 920.132

ERJ-U06F4R87V

ERJ-U06F4R87V

Panasonic

RES 4.87 OHM 1% 1/8W 0805 SMD

На залиха: 4.997.501

PE0603FRF470R019L

PE0603FRF470R019L

Yageo

RES 0.019 OHM 1% 0.4W 0603

На залиха: 362.174

RP73D2B953KBTDF

RP73D2B953KBTDF

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 953K OHM 0.1% 1/4W 1206

На залиха: 308.851

RS73F1JTTD1202C

RS73F1JTTD1202C

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 12K OHM 0.25% 1/5W 0603

На залиха: 1.130.071

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв