WhatsApp Icon
ERJ-S12F9763U

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
ERJ-S12F9763U
Производителот
Panasonic
Опис
RES SMD 976K OHM 1% 3/4W 1812
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14412
Листови со податоци онлајн
ERJ-S12F9763U PDF
 • серија:ERJ-S12
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • отпор:976 kOhms
 • толеранција:±1%
 • моќност (вати):0.75W, 3/4W
 • составот:Thick Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±100ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • добавувач уред пакет:1812
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):0.028" (0.70mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
PFC10-24RF1

PFC10-24RF1

Riedon

RES SMD 24 OHM 1% 25W PFC10

На залиха: 38.830

RN731JTTD2002A05

RN731JTTD2002A05

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 20K OHM 0.05% 1/16W 0603

На залиха: 110.570

ERJ-U03D1961V

ERJ-U03D1961V

Panasonic

0603 ANTI-SULFUR RES. , 0.5%, 1.

На залиха: 2.409.058

SR0603KR-7W3K9L

SR0603KR-7W3K9L

Yageo

RES 3.9K OHM 10% 1/5W 0603

На залиха: 1.921.229

RT0805CRD07232KL

RT0805CRD07232KL

Yageo

RES SMD 232K OHM 0.25% 1/8W 0805

На залиха: 893.575

RN73R2ETTD1601F10

RN73R2ETTD1601F10

KOA Speer Electronics, Inc.

RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%

На залиха: 368.568

RT0402BRE07118RL

RT0402BRE07118RL

Yageo

RES SMD 118 OHM 0.1% 1/16W 0402

На залиха: 1.445.922

AT1206CRD07107KL

AT1206CRD07107KL

Yageo

RES SMD 107K OHM 0.25% 1/4W 1206

На залиха: 427.405

CPF1206B4R75E1

CPF1206B4R75E1

TE Connectivity AMP Connectors

RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/8W 1206

На залиха: 363.464

RT1206FRD0719R1L

RT1206FRD0719R1L

Yageo

RES SMD 19.1 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.562.522

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв