WhatsApp Icon
RG2012N-242-W-T1

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RG2012N-242-W-T1
Производителот
Susumu
Опис
RES SMD 2.4K OHM 0.05% 1/8W 0805
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
14774
Листови со податоци онлајн
RG2012N-242-W-T1 PDF
 • серија:RG
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • отпор:2.4 kOhms
 • толеранција:±0.05%
 • моќност (вати):0.125W, 1/8W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
 • температурен коефициент:±10ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • добавувач уред пакет:0805
 • оценки:AEC-Q200
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):0.020" (0.50mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
RG1005N-5361-D-T10

RG1005N-5361-D-T10

Susumu

RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/16W 0402

На залиха: 650.956

CR021691F

CR021691F

Meritek

RES SMD 1.69K OHM 1% 3/4W 2010

На залиха: 3.514.938

CRCW08051R20FKEAHP

CRCW08051R20FKEAHP

Vishay / Dale

RES SMD 1.2 OHM 1% 1/2W 0805

На залиха: 2.146.844

RNCF0805BTE95K3

RNCF0805BTE95K3

Stackpole Electronics, Inc.

RES 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805

На залиха: 1.851.851

RL1220S-R15-G

RL1220S-R15-G

Susumu

RES 0.15 OHM 2% 1/3W 0805

На залиха: 344.827

SG73S2ETTD1431F

SG73S2ETTD1431F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1.43K OHM 1% 1/2W 1210

На залиха: 1.743.375

HV73V1JTTD124G

HV73V1JTTD124G

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 120K OHM 2% 1/10W 0603

На залиха: 990.982

RK73H3ATTE1300F

RK73H3ATTE1300F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 130 OHM 1% 1W 2512

На залиха: 1.741.553

RN73H1JTTD9882F25

RN73H1JTTD9882F25

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 98.8K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 1.524.390

Y11212K00000T129R

Y11212K00000T129R

VPG Foil

RES SMD 2K OHM 0.01% 1/4W J LEAD

На залиха: 18.211

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв