WhatsApp Icon
RN731JTTD3920C25

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
RN731JTTD3920C25
Производителот
KOA Speer Electronics, Inc.
Опис
RES 392 OHM 0.25% 1/16W 0603
Категорија
отпорници
Семејство
чип отпорници-површинска монтажа
На залиха
17074
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:RN73
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Not For New Designs
 • отпор:392 Ohms
 • толеранција:±0.25%
 • моќност (вати):0.063W, 1/16W
 • составот:Thin Film
 • карактеристики:Moisture Resistant
 • температурен коефициент:±25ppm/°C
 • Работна температура:-55°C ~ 155°C
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • добавувач уред пакет:0603
 • оценки:-
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):0.022" (0.55mm)
 • број на раскинувања:2
 • стапка на неуспех:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
1SS400SMT2R
1SS400SMT2R
DIODE GEN PURP 80V 100MA EMD2
BC417143B-GIRN-E4
BC417143B-GIRN-E4
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 96VFBGA
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Купи
MCS04020D1001DE000

MCS04020D1001DE000

Vishay / Beyschlag

RES 1K OHM 0.5% 1/10W 0402

На залиха: 2.927.400

RT0805WRC075K36L

RT0805WRC075K36L

Yageo

RES SMD 5.36KOHM 0.05% 1/8W 0805

На залиха: 290.461

RK73G1HTTC1004F

RK73G1HTTC1004F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 1M OHM 1% 1/20W 0201

На залиха: 946.969

RG1005P-2491-W-T5

RG1005P-2491-W-T5

Susumu

RES SMD 2.49K OHM 1/16W 0402

На залиха: 358.037

RN73H2ETTD6652B50

RN73H2ETTD6652B50

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1210

На залиха: 370.370

RK73H2BRTTD27R0F

RK73H2BRTTD27R0F

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 27 OHM 1% 1/4W 1206

На залиха: 3.050.640

RN73H2ATTD1673F100

RN73H2ATTD1673F100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 167K OHM 1% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

MCT06030D2260BP100

MCT06030D2260BP100

Vishay / Beyschlag

RES SMD 226 OHM 0.1% 1/10W 0603

На залиха: 576.368

RT0603FRE0723K7L

RT0603FRE0723K7L

Yageo

RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603

На залиха: 13.661.202

RN73H2ATTD3243D100

RN73H2ATTD3243D100

KOA Speer Electronics, Inc.

RES 324K OHM 0.5% 1/8W 0805

На залиха: 1.329.787

Категорија на производи

додатоци
247 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p607649/6120K-2.jpg
Врв